B72210S0421K131
Mfr.Part #
B72210S0421K131
Package / Case
Radial
Description
VARISTOR 680V 2.5KA DISC 10MM
Product Category :
Voltage - Rated AC :
420V
Capacitance :
165pF
Current Rating :
25A
Diameter :
10mm
Tolerance :
10%
Voltage - Clamping :
1.12kV
REACH SVHC :
No SVHC
Termination :
Radial
Lead Pitch :
7.5mm
Packaging :
Tape and Reel
Voltage - Rated DC :
560V
Package / Case :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Surge Current :
2.5kA
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
85°C