B72210S0151K501
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B72210S0151K501
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 240V 2.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Min) :
216V
Energy :
24J
Current - Surge :
2.5kA
Package / Case :
Disc 10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Typ) :
240V
Capacitance @ Frequency :
430pF @ 1kHz
Maximum DC Volts :
200V
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Varistor Voltage (Max) :
264V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Maximum AC Volts :
150V
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
Standard
Datasheets
B72210S0151K501
Introducing EPCOS (TDK) B72210S0151K501 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Mounting Type:Through Hole, B72210S0151K501 pinout, B72210S0151K501 datasheet PDF, B72210S0151K501 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72210S0151K501 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.