B72210P2301K391
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B72210P2301K391
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 470V DISC 10MM
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Energy :
65J
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Maximum DC Volts :
385V
Maximum AC Volts :
300V
Package / Case :
Disc 10mm
Series :
AdvanceD MP
Current - Surge :
2.5kA
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Varistor Voltage (Min) :
423V
Capacitance @ Frequency :
285pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
517V
Packaging :
Cut Tape (CT)
Varistor Voltage (Typ) :
470V
Number of Circuits :
1
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
B72210P2301K391
Introducing EPCOS (TDK) B72210P2301K391 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C~105°C TA, B72210P2301K391 pinout, B72210P2301K391 datasheet PDF, B72210P2301K391 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72210P2301K391 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.