B72207S2321K311
Mfr.Part #
B72207S2321K311
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Disc 7mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 510V 1.75KA DISC 7MM
Stock
820
In Stock :
820
Product Category :
Varistor Voltage (Max) :
561V
Maximum AC Volts :
320V
Varistor Voltage (Typ) :
510V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
2011
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Current - Surge :
1.75kA
Maximum DC Volts :
420V
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Disc 7mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance @ Frequency :
90pF @ 1kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Varistor Voltage (Min) :
459V
Energy :
32J
Series :
AdvanceD
Datasheets
B72207S2321K311
Introducing EPCOS (TDK) B72207S2321K311 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 7mm, B72207S2321K311 pinout, B72207S2321K311 datasheet PDF, B72207S2321K311 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72207S2321K311 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.