B72207S0421K111
Mfr.Part #
B72207S0421K111
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Disc 7mm
Datasheet
Download
Description
7MM, 420VAC, 10%, STANDARD
Product Category :
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
Standard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Varistor Voltage (Min) :
612V
Varistor Voltage (Typ) :
680V
Current - Surge :
1.2kA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Disc 7mm
Maximum DC Volts :
560V
Maximum AC Volts :
420V
Number of Circuits :
1
Capacitance @ Frequency :
75pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
748V
Energy :
32J
Datasheets
B72207S0421K111
Introducing EPCOS (TDK) B72207S0421K111 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Package / Case:Disc 7mm, B72207S0421K111 pinout, B72207S0421K111 datasheet PDF, B72207S0421K111 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72207S0421K111 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.