B43510B9188M87
Mfr.Part #
B43510B9188M87
Description
CAP ALUM 1800UF 20% 400V SNAP
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Polarization :
Polar
Mount :
Ripple Current @ Low Frequency :
7.2A @ 100Hz
Factory Lead Time :
18 Weeks
Termination :
Snap in
Height :
80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100Hz
Capacitance :
1800µF
Tolerance :
±20%
Number of Pins :
4
Mounting Type :
Through Hole
Life (Hours) :
5000 hours
Voltage - Rated :
400V
Ripple Current :
7.2A
Series :
B43510
Diameter :
45mm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 85°C
Datasheets
B43510B9188M87
B43510 1800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 7.2A -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In - 4 Lead