B43505A5157M67
Mfr.Part #
B43505A5157M67
Description
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height :
45mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
910mOhm @ 100Hz
Capacitance :
150µF
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Diameter :
25mm
Voltage - Rated :
450V
Ripple Current @ Low Frequency :
1A @ 100Hz
Impedance :
1.07Ohm
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Height Seated (Max) :
1.850 47.00mm
Ripple Current :
1A
Lead Pitch :
10.0076mm
Datasheets
B43505A5157M67
EPCOS (TDK) B43505A5157M67
B43505 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1A 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In