B43504E2188M87
Mfr.Part #
B43504E2188M87
Description
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
1.850 47.00mm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
1800µF
Series :
B43504
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Life (Hours) :
3000 hours
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Ripple Current :
3.9A
Ripple Current @ Low Frequency :
3.9A @ 100Hz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100Hz
Datasheets
B43504E2188M87
EPCOS (TDK) B43504E2188M87
B43504 1800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.9A 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In