B43504A9157M60
Mfr.Part #
B43504A9157M60
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Ripple Current @ Low Frequency :
820mA @ 100Hz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
580mOhm @ 100Hz
3000 hours
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
150µF
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Ripple Current :
820mA
Voltage - Rated :
400V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Diameter :
22mm
Height :
40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Impedance :
730mOhm
Datasheets
B43504A9157M60
B43504 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 820mA 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In