B43501B5277M82
Mfr.Part #
B43501B5277M82
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
1.77A @ 100Hz
Impedance :
590mOhm
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 85°C
Height :
55mm
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated :
450V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
490mOhm @ 100Hz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
2.244 57.00mm
Capacitance :
270μF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Diameter :
25mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Ripple Current :
1.77A
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Datasheets
B43501B5277M82
EPCOS (TDK) B43501B5277M82
B43501 270μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.77A 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead