B43456A5688M7
Mfr.Part #
B43456A5688M7
Package / Case
Radial, Can - Screw Terminals
Description
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW
Capacitance :
6800µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17mOhm @ 100Hz
Ripple Current @ Low Frequency :
20A @ 100Hz
Mounting Type :
Chassis Mount
Lifetime @ Temp :
12000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension :
3.583Dia 91.00mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
B43456
Impedance :
22mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Radial, Can - Screw Terminals
Mount :
Screw
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
1.248 31.70mm
Voltage - Rated :
450V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
5.677 144.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polarization :
Polar
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
B43456A5688M7
B43456 6800μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.583Dia 91.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals