B41895D6108M008
Mfr.Part #
B41895D6108M008
Description
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Capacitance :
1000µF
Voltage - Rated :
50V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
38mOhm @ 10kHz
Tolerance :
±20%
Impedance :
34mOhm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Ripple Current @ High Frequency :
2.51A @ 100kHz
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
B41895
Datasheets
B41895D6108M008
B41895 1000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~125°C Polar Radial, Can