B41693A8337Q9
Mfr.Part #
B41693A8337Q9
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP ALUM 330UF 63V AXIAL
Impedance :
75mOhm
Size / Dimension :
0.630Diax1.181L 16.00mmx30.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
220mOhm @ 100Hz
Applications :
Automotive
Ripple Current @ High Frequency :
2.9A @ 10kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Series :
B41693
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
32 Weeks
Package / Case :
Axial, Can
Tolerance :
-10% +30%
Polarization :
Polar
Ripple Current :
2.9A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
Axial
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
330µF
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
B41693A8337Q9
B41693 330μF Capacitor -10% +30% Tape & Reel (TR) Through Hole 2.9A 0.630Diax1.181L 16.00mmx30.00mm -55°C~125°C Polar Axial, Can