B37871K5681J060
Mfr.Part #
B37871K5681J060
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 50V NP0 1206
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
HTS Code :
Series :
B37871K
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Height :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Custom Capabilities :
Alternative Capacitance Available On Req
Capacitance :
680pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
B37871K5681J060
EPCOS (TDK) B37871K5681J060
B37871K 680pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
B37871K5681J060 Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
B37871K5681J060 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm