B32923X2334K000
Mfr.Part #
B32923X2334K000
Package / Case
Radial
Description
FILM CAP MKP X2 - COMPACT, 0.33U
Film Capacitors
Lead Diameter :
0.8 mm
Number of Pins :
2 Pin
Glenair
Termination Style :
Radial
Lead Spacing :
22.5 mm
Ratings :
X2
Height :
15 mm
Tolerance :
10 %
Width :
6 mm
Height - Seated (Max) :
Subcategory :
Circular Connectors
Packaging :
Bulk
Product :
Safety Film Capacitors
Package :
Bulk
Series :
B3292 X/Y - X2 Compact
Features :
Product Category :
Circular MIL Spec Connector
Mounting Type :
Through Hole
Termination :
PC Pins
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
Package / Case :
Voltage Rating - AC :
275V
Brand :
Glenair
Applications :
EMI, RFI Suppression
Maximum Operating Temperature :
+ 110 C
Dielectric :
Polypropylene (PP)
Capacitance :
0.33 uF
RoHS :
Details
Length :
26.5 mm
Voltage Rating - DC :
500V
Product Type :
Circular MIL Spec Connector
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Datasheets
B32923X2334K000
Introducing Film Capacitors EPCOS (TDK) B32923X2334K000 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:2 Pin, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Radial, Operating Temperature:-40°C ~ 110°C, B32923X2334K000 pinout, B32923X2334K000 datasheet PDF, B32923X2334K000 amp .Beyond Film Capacitors EPCOS (TDK) B32923X2334K000 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EPCOS (TDK) B32923X2334K000
B3292 X/Y - X2 Compact 0.33 uF Film Capacitor 10 % Radial PC Pins Polypropylene (PP), Metallized
B32923X2334K000 Overview
Electrical devices with 22.5 mm lead spacing are used in this application.A temperature of -40°C ~ 110°C is suitable for operation of the device.