B32923H3474K000
Mfr.Part #
B32923H3474K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
Film Capacitors
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Voltage - Rated AC :
305V
Packaging :
Bulk
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Factory Lead Time :
22 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Height Seated (Max) :
0.650 16.50mm
Ratings :
AEC-Q200, X2
Series :
B32923H
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated DC :
630V
Termination :
PC Pins
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
Capacitance :
0.47µF
Datasheets
B32923H3474K000
EPCOS (TDK) B32923H3474K000
B32923H 0.47μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 305V-AC Polypropylene (PP), Metallized
B32923H3474K000 Overview
A 0.886 22.50mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -40°C~110°C, the device can be operated.