B32922D3394M000
Mfr.Part #
B32922D3394M000
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 0.39UF 20% 630VDC RAD
Film Capacitors
Ratings :
X2
Termination :
PC Pins
Voltage Rating - AC :
305V
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±20%
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.39µF
Lead Spacing :
0.591 (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
Voltage Rating - DC :
Other Names :
B32922D3394M
Dielectric Material :
Polypropylene (PP)
Series :
B32922
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
Features :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height - Seated (Max) :
Datasheets
B32922D3394M000
EPCOS (TDK) B32922D3394M000
B32922 0.39µF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins Polypropylene (PP)
B32922D3394M000 Overview
Electrical devices such as this have a lead spacing of 0.591 (15.00mm).In addition to operating at -40°C ~ 110°C degrees, the device is capable of operating at other temperatures as well.