B32921C3333M000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32921C3333M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 630VDC RAD
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packaging :
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Min Operating Temperature :
-40°C
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
REACH SVHC :
No SVHC
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Length :
13mm
Surface Mount :
No
Voltage :
630V
ECCN Code :
EAR99
Depth :
4mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Dielectric :
PP
Max Operating Temperature :
110°C
Dielectric Material :
Polypropylene
Height :
9mm
Lead Length :
6mm
Width :
13mm
Lead Pitch :
10mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 305, SAFETY CLASS X2
Insulation Resistance :
100Ohm
Dissipation Factor :
1 %
Voltage - Rated DC :
305V
Voltage - Rated AC :
305V
Capacitance :
33nF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Diameter :
600 µm
Tolerance :
20%
Number of Terminations :
2
Size Code :
5116
HTS Code :
Datasheets
B32921C3333M000
Introducing Film Capacitors EPCOS (TDK) B32921C3333M000 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:630V, Number of Terminations:2, B32921C3333M000 pinout, B32921C3333M000 datasheet PDF, B32921C3333M000 amp .Beyond Film Capacitors EPCOS (TDK) B32921C3333M000 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EPCOS (TDK) B32921C3333M000
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 20% 33nF 630V