B32778H7146K000
Mfr.Part #
B32778H7146K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 14UF 10% 1.6KVDC RADIAL
Termination :
PC Pins
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
2.264Lx1.496W 57.50mmx38.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage - Rated DC :
1600V 1.6kV
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
2.264 57.50mm
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Feature :
Long Life
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Capacitance :
14μF
Series :
B32778H
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.7mOhms