B32776Z9156K000
Mfr.Part #
B32776Z9156K000
Description
FILM CAP MKP DC FILTERING - 900V
Capacitance :
15 uF
Base Product Number :
Number of Pins :
4 Pin
Width :
20 mm
Height :
39.5 mm
Termination Style :
Radial
Length :
42 mm
Lead Spacing :
37.5 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Tolerance :
10 %
Lead Diameter :
1.2 mm
Product Type :
Film Capacitors
Series :
Package :
Bulk
Type :
Metallized polypropylene Film Capacitor
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Dielectric :
Polypropylene (PP)
Subcategory :
Capacitors
Product Status :
Active
ESR :
9.1 MOhms
Lead Style :
Straight
Product :
General Film Capacitors
Datasheets
B32776Z9156K000
Introducing Film Capacitors EPCOS (TDK) B32776Z9156K000 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:4 Pin, Type:Metallized polypropylene Film Capacitor, B32776Z9156K000 pinout, B32776Z9156K000 datasheet PDF, B32776Z9156K000 amp .Beyond Film Capacitors EPCOS (TDK) B32776Z9156K000 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EPCOS (TDK) B32776Z9156K000
* 15 uF Film Capacitor 10 %
B32776Z9156K000 Overview
There is 37.5 mm lead spacing on this electrical device.