B32776Z5306K000
Mfr.Part #
B32776Z5306K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
FILM CAP MKP DC FILTERING - 600V
Film Capacitors
Application :
Wire to Wire
Dielectric :
Polypropylene (PP)
Housing Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Width :
24.8 mm
Termination :
PC Pins
Size / Dimension :
1.654 L x 1.102 W (42.00mm x 28.00mm)
Length :
32.6 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
RoHS :
Details
Termination Style :
Radial
Package :
Bulk
Packaging :
Bulk
Tolerance :
10 %
Number of Rows :
1 Row
Number of Pins :
4 Pin
Number of Positions :
4 Position
Pitch :
5 mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.8 mOhms
Lead Diameter :
1.2 mm
Product Status :
Active
Capacitance :
30 uF
Product Type :
Automotive Connectors
Package / Case :
Radial - 4 Leads
TE Connectivity
Type :
Metallized polypropylene Film Capacitor
Height - Seated (Max) :
1.673 (42.50mm)
Series :
B32776Z
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC :
Gender :
Socket (Female)
Color :
Black
Brand :
TE Connectivity / AMP
Applications :
DC Link, DC Filtering
Lead Style :
Straight
Height :
27.6 mm
Mounting Angle :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Voltage Rating - DC :
600V
Features :
Long Life
Product Category :
Automotive Connectors
Product :
Housings
Subcategory :
Ratings :
ESR :
5.8 mOhms
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Lead Spacing :
37.5 mm
Datasheets
B32776Z5306K000
Introducing Film Capacitors EPCOS (TDK) B32776Z5306K000 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:4 Pin, Package / Case:Radial - 4 Leads, Type:Metallized polypropylene Film Capacitor, Operating Temperature:-40°C ~ 105°C, Mounting Type:Through Hole, B32776Z5306K000 pinout, B32776Z5306K000 datasheet PDF, B32776Z5306K000 amp .Beyond Film Capacitors EPCOS (TDK) B32776Z5306K000 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EPCOS (TDK) B32776Z5306K000
B32776Z 30 uF Film Capacitor 10 % Radial - 4 Leads PC Pins Polypropylene (PP), Metallized
B32776Z5306K000 Overview
It has 5.8 mOhms ESR (Equivalent Series Resistance).Electrical devices with 37.5 mm lead spacing are used in this application.A temperature of -40°C ~ 105°C is suitable for operation of the device.
B32776Z5306K000 Features
5.8 mOhms equivalent series resistance (ESR)