B32776P6156K000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32776P6156K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 15UF 10% 630VDC RADIAL
Stock
520
In Stock :
520
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Termination :
PC Pins
Packaging :
Bulk
Capacitance :
15μF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
1.654Lx0.787W 42.00mmx20.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
630V
Series :
B32776P
Package / Case :
Radial - 4 Leads
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.8mOhm
Height Seated (Max) :
1.555 39.50mm
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Datasheets
B32776P6156K000
B32776P 15μF Film Capacitor ±10% Radial - 4 Leads PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
B32776P6156K000 Overview
This device has 4.8mOhm ESR (Equivalent Series Resistance).Electrical devices such as this have a lead spacing of 1.476 37.50mm.In addition to operating at -40°C~125°C degrees, the device is capable of operating at other temperatures as well.
B32776P6156K000 Features
4.8mOhm equivalent series resistance (ESR)