B32776H7335K000
Mfr.Part #
B32776H7335K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 3.3UF 10% 1.6KVDC RAD
Film Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
1.457 37.00mm
Feature :
Long Life
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
1600V 1.6kV
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Packaging :
Bulk
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Capacitance :
3.3μF
Termination :
PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13.6mOhm
Series :
B32776H
Size / Dimension :
1.654Lx1.102W 42.00mmx28.00mm