B32774X7505K000
Mfr.Part #
B32774X7505K000
Description
FILM CAP MKP DC FILTERING - 1100
Film Capacitors
Subcategory :
Capacitors
Dielectric :
Polypropylene (PP)
Type :
Metallized polypropylene Film Capacitor
Lead Style :
Straight
Capacitance :
5 uF
Product :
General Film Capacitors
Termination Style :
Radial
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Number of Pins :
2 Pin
Lead Diameter :
0.8 mm
Length :
31.5 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Lead Spacing :
27.5 mm
Height :
36.5 mm
ESR :
10.1 mOhms
RoHS :
Non-Compliant
Series :
B32774X
Product Type :
Film Capacitors
Tolerance :
10 %
Width :
22 mm
Datasheets
B32774X7505K000
Introducing Film Capacitors EPCOS (TDK) B32774X7505K000 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Metallized polypropylene Film Capacitor, Number of Pins:2 Pin, B32774X7505K000 pinout, B32774X7505K000 datasheet PDF, B32774X7505K000 amp .Beyond Film Capacitors EPCOS (TDK) B32774X7505K000 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EPCOS (TDK) B32774X7505K000
B32774X 5 uF Film Capacitor 10 %
B32774X7505K000 Overview
Electrical devices such as this have a lead spacing of 27.5 mm.