B32774D8505J000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32774D8505J000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 5UF 5% 800VDC RADIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Height :
24.5mm
Package / Case :
Radial
Lead Pitch :
27.5mm
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated DC :
800V
Tolerance :
5%
Number of Terminations :
2
Length :
31.5mm
JESD-609 Code :
e3
Contact Plating :
Tin
Capacitance :
5μF
Packaging :
Bulk
Lead Diameter :
800 µm
Dielectric :
PP
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
85°C
Depth :
14mm
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Width :
14mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm