B32378A3107J060
Mfr.Part #
B32378A3107J060
Description
CAP FILM 100UF 5% 360VAC RADIAL
Size / Dimension :
2.953Dia 75.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Voltage - Rated AC :
360V
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Termination :
Terminal Block
Tolerance :
±5%
Capacitance :
100μF
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Applications :
3 Phase
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
10.925 277.50mm