B32371A2207J050
Mfr.Part #
B32371A2207J050
Description
CAP FILM 200UF 5% 675VDC RADIAL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
5.315 135.00mm
Capacitance :
200μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Termination :
Threaded, Male
Size / Dimension :
2.500Dia 63.50mm
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated AC :
250V
Voltage - Rated DC :
675V
Lead Spacing :
1.378 35.00mm
Datasheets
B32371A2207J050
EPCOS (TDK) B32371A2207J050
FilterCap™ B3237x 200μF Film Capacitor ±5% Radial, Can Threaded, Male 675V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
B32371A2207J050 Overview
A 1.378 35.00mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -40°C~70°C, the device can be operated.