B25620B0757K881
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B25620B0757K881
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 750UF 10% 880VDC RADIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Factory Lead Time :
20 Weeks
Series :
B2562
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Termination :
Threaded, Female
Height Seated (Max) :
6.850 174.00mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
750μF
Size / Dimension :
3.346Dia 85.00mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Voltage - Rated DC :
880V
Applications :
DC Link, DC Filtering
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Lead Spacing :
1.260 32.00mm