ATV30C181JB-HF
Mfr.Part #
ATV30C181JB-HF
Description
TVS DIODE 180VWM 291.6VC DO214AB
Voltage - Breakdown (Min) :
200V
Series :
Automotive, AEC-Q101
Peak Pulse Current :
10.29A
Clamping Voltage :
291.6V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
10.29A
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power Line Protection :
No
Pbfree Code :
yes
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Peak Pulse Power :
3kW
Reverse Standoff Voltage :
180V