ATV30C100JB-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ATV30C100JB-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
176.47A
Series :
Automotive, AEC-Q101
Peak Pulse Power :
3kW
Peak Pulse Current :
176.47A
Clamping Voltage :
17V
Bidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
Zener
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Reverse Standoff Voltage :
10V
Applications :
Automotive
Mount :
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V