ATV30C110JB-HF
Mfr.Part #
ATV30C110JB-HF
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AB
Peak Pulse Power :
3kW
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Clamping Voltage :
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
164.84A
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Peak Pulse Current :
164.84A
Reverse Standoff Voltage :
11V