ATV30C161JB-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ATV30C161JB-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AB
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
178V
Reverse Standoff Voltage :
160V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Peak Pulse Current :
11.58A
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
11.58A
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Peak Pulse Power :
3kW
Clamping Voltage :
259V