ATE1-1S-110VAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ATE1-1S-110VAC
Manufacturer
Autonics
Description
RELAY TIME DELAY 1SEC 3A 250V
Manufacturer :
Autonics
Product Category :
Time Delay Relays
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Base Product Number :
ATE1-1
Series :
ATE
Delay Time :
Fixed, 1 Sec
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Contact Rating @ Voltage :
3A @ 250VAC
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Package :
Box
Mounting Type :
Panel Mount
Voltage - Supply :
110VAC