ATE1-10S-220VAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ATE1-10S-220VAC
Manufacturer
Autonics
Description
RELAY TIME DELAY 10SEC 3A 250V
Manufacturer :
Autonics
Product Category :
Time Delay Relays
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Base Product Number :
ATE1-10
Product Status :
Active
Series :
ATE
Delay Time :
Fixed, 10 Sec
Contact Rating @ Voltage :
3A @ 250VAC
Mounting Type :
Panel Mount
Package :
Box
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Function :
On-Delay
Voltage - Supply :
220VAC