ASCH0016080816NJ00
Mfr.Part #
ASCH0016080816NJ00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Tolerance :
±5%
Inductance :
16 nH
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Series :
ASCH
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Current Rating (Amps) :
600 mA
Current - Saturation (Isat) :
Frequency - Self Resonant :
2.4GHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Chilisin Electronics ASCH0016080816NJ00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD