ASCH001005051N2SCP
Mfr.Part #
ASCH001005051N2SCP
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
1.2 nH
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Tolerance :
±0.3nH
Current - Saturation (Isat) :
Chilisin Electronics ASCH001005051N2SCP
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD