ASCH0010050512NJCP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ASCH0010050512NJCP
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status :
Active
Current Rating (Amps) :
300 mA
Ratings :
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat) :
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
3GHz
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Inductance :
12 nH
Series :
ASCH
Type :
Multilayer
Package :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Ceramic
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Chilisin Electronics ASCH0010050512NJCP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD