AQ27E-59CFA-H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ27E-59CFA-H
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL ADP 5V/9V/12V/15V 27W
Stock
381
In Stock :
381
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Voltage - Output :
5V 9V 12V 15V
Input Connector :
CEE 7/16
Region Utilized :
Europe
Current - Output (Max) :
3A 3A 2.25A 1.8A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
27W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
ITE (Commercial)
Input Type :
Fixed Blade
Approval Agency :
CE, cULus
No Load Power Consumption :
75mW Max
Form :
Wall Mount (Class II)
Series :
AQ27E (27W)
Size / Dimension :
1.81Lx0.91W x 2.83 H 46.0mmx23.0mmx72.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Connector :
USB C Receptacle
Operating Temperature :
0°C~40°C