AQ27A-59CFA-H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ27A-59CFA-H
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL ADP 5V/9V/12V/15V 27W
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Size / Dimension :
1.81Lx0.91W x 2.13 H 46.0mmx23.0mmx54.0mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Approval Agency :
CE, cULus
Output Connector :
USB C Receptacle
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Type :
Fixed Blade
Region Utilized :
North America
No Load Power Consumption :
75mW Max
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output :
5V 9V 12V 15V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Output (Max) :
3A 3A 2.25A 1.8A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
AQ27A (27W)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Power (Watts) :
27W