AQ15E-050A-H
Mfr.Part #
AQ15E-050A-H
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Stock
546
In Stock :
546
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Product Status :
Active
Input Connector :
CEE 7/16
Form :
Wall Mount (Class II)
Polarization :
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Cord Length :
Output Connector :
USB C Receptacle
Approval Agency :
CE, cULus, FCC
Current - Output (Max) :
3A
Region Utilized :
Europe
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Input Type :
Fixed Blade
Standard Number :
Voltage - Output :
5V
Size / Dimension :
2.28" L x 1.57" W x 0.92" H (58.0mm x 40.0mm x 23.3mm)
No Load Power Consumption :
75mW
Package :
Box
Series :
AQ15E (15W)
Power (Watts) :
15 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC