AQ15E-050A
Mfr.Part #
AQ15E-050A
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Stock
397
In Stock :
397
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Height :
23.368mm
Max Power Dissipation :
15W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
AQ15 (15W)
Input Connector :
CEE 7/16
Size / Dimension :
2.28Lx1.57W x 0.92 H 58.0mmx40.0mmx23.3mm
Output Connector :
USB C Receptacle
Factory Lead Time :
26 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
2016
Form :
Wall Mount (Class II)
Connector Type :
Receptacle, USB
Applications :
ITE (Commercial)
Width :
39.878mm
Region Utilized :
Europe
Max Operating Temperature :
40°C
Operating Temperature :
0°C~40°C
Current - Output (Max) :
3A
Voltage - Input :
90V~264VAC
No Load Power Consumption :
75mW Max
Power (Watts) :
15W
Approval Agency :
CB, CE, cULus
Max Output Current :
3A
Efficiency :
Level VI
Length :
57.912mm
Voltage - Output :
5V
Min Operating Temperature :
0°C