AQ11EM150JA1ME
Mfr.Part #
AQ11EM150JA1ME
Description
CAP CER 15PF 150V 0505
Thickness :
1.4478mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Depth :
1.4mm
Voltage - Rated DC :
150V
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Radiation Hardening :
No
Height :
1.4mm
Termination :
SMD/SMT
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
15pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 7 INCH
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
yes
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%