AQ11EA3R0BA1ME
Mfr.Part #
AQ11EA3R0BA1ME
Description
CAP CER 3PF 150V 0505
Thickness :
1.4478mm
Height :
1.4mm
A
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Depth :
1.4mm
Temperature Coefficient :
A
JESD-609 Code :
e4
yes
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
3pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
150V
Case Code (Imperial) :
Datasheets
AQ11EA3R0BA1ME
KYOCERA AVX AQ11EA3R0BA1ME
AQ 3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ11EA3R0BA1ME Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is A.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 150V.
AQ11EA3R0BA1ME Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V