AQ11EA180GA1ME
Mfr.Part #
AQ11EA180GA1ME
Description
CAP CER 18PF 150V 0505
Height :
1.4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±2%
A
Packing Method :
TR, 7 INCH
Thickness :
1.4478mm
HTS Code :
Depth :
1.4mm
Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Rated DC :
150V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
AQ11EA180GA1ME
KYOCERA AVX AQ11EA180GA1ME
AQ 18pF Ceramic Capacitor ±2% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ11EA180GA1ME Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is A and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 150V, it is capable of operating.
AQ11EA180GA1ME Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V