AQ115A471JA1WE
Mfr.Part #
AQ115A471JA1WE
Description
CAP CER 470PF 50V 0505
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Thickness :
1.4478mm
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size Code :
Height :
1.4mm
Packaging :
Tray
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
470pF
HTS Code :
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
C0G
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm