APSC00131380561T00
Mfr.Part #
APSC00131380561T00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Q @ Freq :
Features :
Tolerance :
±30%
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Product Status :
Active
Frequency - Self Resonant :
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation (Isat) :
950mA
Type :
Drum Core, Wirewound
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
880mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
560 µH
Series :
APSC
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Shielding :
Shielded
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics APSC00131380561T00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD