APSC00030316120T00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
APSC00030316120T00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Height - Seated (Max) :
0.061" (1.55mm)
Package / Case :
Nonstandard
Ratings :
AEC-Q200
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
Shielding :
Shielded
Series :
APSC
Inductance :
12 µH
Size / Dimension :
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±30%
Current Rating (Amps) :
640 mA
Q @ Freq :
DC Resistance (DCR) :
394mOhm Max
Features :
Supplier Device Package :
Material - Core :
Ferrite
Current - Saturation (Isat) :
520mA
Type :
Drum Core, Wirewound
Chilisin Electronics APSC00030316120T00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD