APSC00131360330T00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
APSC00131360330T00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Supplier Device Package :
Q @ Freq :
Current - Saturation (Isat) :
2.9A
Type :
Drum Core, Wirewound
Package / Case :
Nonstandard
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Inductance :
33 µH
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Features :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
DC Resistance (DCR) :
57mOhm Max
Shielding :
Shielded
Ratings :
AEC-Q200
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Tolerance :
±30%
Series :
APSC
Chilisin Electronics APSC00131360330T00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD