APSC00101140390M00
Mfr.Part #
APSC00101140390M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
Features :
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Current - Saturation (Isat) :
2.1A
Size / Dimension :
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Type :
Drum Core, Wirewound
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
39 µH
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Shielded
Q @ Freq :
Chilisin Electronics APSC00101140390M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD