APSC000808462R5MP0
Mfr.Part #
APSC000808462R5MP0
Manufacturer
Chilisin Electronics
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Ferrite
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Inductance :
2.5 µH
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
33mOhm Max
Features :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.181" (4.60mm)
Type :
Drum Core, Wirewound
Ratings :
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat) :
5A
Current Rating (Amps) :
2.17 A
Frequency - Self Resonant :
Package :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics APSC000808462R5MP0
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD